Teden od 12. 3. 2012 do 16. 3. 2012 bomo v okviru

EKO šole in vrtca posvetili zbiranju starega papirja.

V igralnicah bomo posebej skrbno zbirali ves odpadni papir in ga nosili v zabojnik na šolskem parkirišču. Vzgojiteljice bomo spodbujale otroke, da rišejo na obe strani papirja.

K celostni EKO vzgoji bo veliko pripomoglo, če se boste z otrokom tudi doma pogovarjali o recikliranju, o možnostih varčevanja s papirjem in če boste tudi doma zbirali papir in ga prinašali v šolski zabojnik za papir.

V zabojnik za star papir SODIJO:

• časopisi, revije, knjige
  • prospekti, katalogi, zvezki
  • pisma, pisemski in ovojni papir
  • papirnate vrečke, kartonske škatle in embalaža prehrambenih izdelkov
  • kartonska embalaža za pralne praške in razne aparate
  • valovita lepenka
  •

In še ZAKAJ: Recikliranje 1 tone starega časopisnega papirja prihrani okoli tono lesa, medtem ko recikliranje 1 tone starega papirja iz naših tiskalnikov prihrani nekoliko več kot 2 toni.

Pa še to: V petek, 23. 3. 2012, bomo del akcije Očistimo Slovenijo, saj bodo vsi otroci in učenci vrtca in šole skupaj z učitelji in vzgojitelji, ob 11. uri čistili kraj.

Vsi zainteresirani se lahko akciji pridružite v soboto, 24. 3. 2012 ob 8. uri.