(+386) 02 630 0019 (+386) 02 630 0026, mobi. 040 483 002, "Majhni, a dovolj veliki za doseganje tistega, kar si želimo in zmoremo."

Palček Bralček je predšolska bralna značka in je namenjena otrokom II. starostnega obdobja. V našem vrtcu jo izvajamo v skupinah Gumbki, Škrati in Sončki. Otrok doma skupaj s starši večkrat prebere knjigo, jo s svojimi besedami obnovi ter jo v skupini predstavi pred drugimi otroki. Če ne želi, lahko pripoveduje v kotičku samo vzgojiteljici. Pripoveduje tri pravljice in se nauči eno pesmico. Zaradi spodbujanja otrok k čim pogostejšemu pripovedovanju, je izbor knjig prepuščen staršem in otrokom. Za lažje odločanje bo na oglasnih deskah vseh treh skupin pripravljen seznam kvalitetnih slikanic, ki jih lahko starši prebirajo z otroki.

Delovni čas krajevne knjižnice Lovrenc najdete na tej povezavi: https://www.mb.sik.si/knjiznica-lovrenc-na-pohorju.html

Kot uvod v novo bralno sezono, vas vabimo na pravljično urico v prostore Doma ustvarjalnosti v Mariboru, v petek, 16. 9. 2022, ob 17. uri.