ZAŠČITNIŠTVO

Izvajalke projekta: Sara Kraner, Marinka Pavlič in Katja Herič.

Otrok z vstopom v šolo vstopa v novo okolje, v katerem so odnosi, način dela in pričakovanja drugačni od tistih, ki jih je otrok vajen iz predšolskega obdobja. Z namenom, da bi bodoči prvošolci v novem okolju čim bolje zaživeli, so v projekt Zaščitništva vključeni bodoči prvošolci (starejša skupina vrtca) in bodoči devetošolci (učenci 8. razreda OŠ).

Oboji s skupnimi druženji pridobivajo pomembne socialne, moralne in osebnostne izkušnje. Projekt s povezovanjem najstarejše in najmlajše generacije v šoli vpliva tudi na preprečevanje nasilja in ima vzgojno funkcijo.

V letošnjem šolskem letu 2020/2021 načrtujemo naslednje dejavnosti:

1.MESEC OKTOBER (enodnevno druženje v tednu otroka).

2.MESEC JANUAR (sodelovanje osmošolcev pri izpeljavi Čarobne noči v vrtcu, ki bo potekala 22.1. 2021in je namenjena otrokomnajstarejšeskupinevrtca).

3.MESEC FEBRUAR (1. srečanje bodočih prvošolcev in osmošolcev v osnovni šoli).

4.MESEC MAJ (2. srečanje bodočih prvošolcev in osmošolcev v osnovni šoli).

5.MESEC JUNIJ (sodelovanje osmošolcev na zaključni prireditvi bodočih prvošolcev, ki bo potekala 17.6. 2021).