EKO VRTEC

EKO VRTEC –EKO NAČRT DEJAVNOSTI. Koordinatorki Tina Kmetec in Barbara Mert.

Tako šola kot tudi vrtec že vrsto let sodelujeta pri izvedbi EKO projekta. Namen projekta je razvijanje naklonjenosti in spoštljivega odnosa do žive in nežive narave. S skupnimi močmi zastavljamo cilje, ki so zasnovani tako, da jih je moč izvajati v sklopu različnih področij in starosti otrok. Otroke želimo ozavestiti, da je za zdrav način življenja potrebno zdravo okolje, zato je skrb za okolje v našem življenju izredno pomembna. Otrokom želimo skozi različne dejavnosti prikazati, kako lahko na zanimiv način poskrbijo za naravo v kateri živimo, uživamo in dihamo.