Strokovni delavci

STROKOVNI DELAVCI 2019 / 2020

PUHKI, starost eno leto, vzgojiteljici Verica Španbauer, vzg. in Živa Osovnikar, pom. vzg./nadomešča jo Tina Kmetec,

ŽOGICE, starost eno do dve leti, vzgojiteljici Barbara Obrulj Jeseničnik, dipl. vzg. in Natalija Kranjc, pom. vzg.,

KAPLJICE, starost dve do tri leta, vzgojiteljici Nana Ladinek, dipl. vzg. in Albina Pisnik, pom. vzg.,

BALONČKI, starost tri do štiri leta, vzgojiteljici Anja Vranc, dipl. vzg. in Barbara Mert, pom. vzg.,

ŠKRATI, starost štiri do pet let, vzgojiteljici Sara Kraner, dipl. vzg. in Katja Podlesnik, pom. vzg.,

SONČKI, starost pet do šest let, vzgojiteljici Nataša Brezovnik, dipl. vzg. in Elizabeta Podlesnik, pom. vzg.,

in mobilna vzgojiteljica, Klavdija Gričnik, pom. vzg. .

Nataša Brezovnik, dipl. vzgojiteljica

“Noben človek ni tvoj prijatelj, noben človek ni tvoj sovražnik, vsak človek je tvoj učitelj.
Ne moremo narediti velikih stvari – le drobne stvari z veliko ljubezni .”
(Mati Terezija)

Klavdija Gričnik, dipl. vzgojiteljica
“Biti vzgojitelj, biti z otroki je zdravilo za dušo!
Kdor pozablja, da je bil nekoč otrok, je slab vzgojitelj .”

Anastazija Hrastnik, dipl. vzgojiteljica
“Pri otrocih ni majhnih korakov. Vse, kar naredijo, so velike stvari. Predvsem srca imajo večja kot mi – odrasli. Vanje spravijo vse, kar vidijo (mravljico na cesti), slišijo (lajanje psov), čutijo (poljubček kar tako) in še in še.
Zato pa, če imate le možnost, opazujte otroke, bitja, ki ne znajo lagati, ki se smejejo krivemu prstu in povedo vse, kar mislijo.”

Barbara Mert, pomočnica vzgojiteljice
Za vsak otroški nasmeh se splača potruditi.

Sara Kraner, dipl. vzgojiteljica
“Otroci so kot spomladansko cvetje,
ki raste in je najlepše takrat,
ko ga greje toplo sonce.
Otroci so kot poletna razigranost,
ki obnori ves svet.
Otroci so kot jesensko listje,
ki brezskrbno poplesava v jesenskem vetru.
Otroci so kot snežinka,
ki kljub svoji krhkosti preživi najhujši mraz.”

Natalija Kranjc, pomočnica vzgojiteljice
“… če si nečesa močno želiš, lahko to dosežeš.
Nemara bo zahtevalo potrpežljivost,
težko delo, pravo borbo in veliko časa;
toda uresničljivo je.
Tolikšna mera vere je predpogoj za sleherni podvig,
umetniški ali kak drug.” (M. Jones)

Nana Ladinek, dipl. vzgojiteljica
Najpomembnejše, kar sem se naučila skozi leta dela z otroki, se mi zdi to:
– da se lahko ogromno naučiš skozi otroške oči in
– da svet v trenutku postane lep, ko spraviš otroka v smeh.

Barbara Obrulj Jeseničnik, dipl. vzgojiteljica
“Če si nekaj predstavljam, lahko tudi dosežem. Če nekaj sanjam, lahko postanem tudi to.
In v resnici sem postala to, kar sem si želela že od malih nog – biti vzgojiteljica. Delo z majhnimi bitji se mi je prikradlo v moje življenje, ki mi prinaša veselje in odgovornost. Biti z otroki je zdravilo za dušo. Cilj mojega dela ni le, da usmerjam otroke, da počnejo prave stvari, ampak da uživajo v njih. Ter ne le, da postanejo delovni, ampak da vzljubijo delo. Zato smo vsi eno in gradimo naše življenje na zaupanju, spoštovanju ter strpnosti.”

Živa Osovnikar, pomočnica vzgojiteljice
Običajno je, da starejši vzgajamo otroke, vendar nam tudi otroci včasih s svojim vedenjem pokažejo sicer drugačno, a pravo pot.

Albina Pisnik, pomočnica vzgojiteljice
“Prijaznost ustvarja zaupanje.”

Elizabeta Podlesnik, pomočnica vzgojiteljice
Dokler bodo trpeli majhni otroci, na tem svetu ne bo resnične ljubezni.”
Katja Podlesnik, pomočnica vzgojiteljice
“Nazadnje je Manitu naredil človeka. Dasiravno je bil zadnji, od vseh bitij najbolj nebogljen, je sprejel največji dar – sposobnost, da sanja.” (indijanska modrost)
Pustimo otrokom sanje in sanjajmo z njimi.

Verica Španbauer, vzgojiteljica
Veliko dajem, še več prejemam. Zavedam se, da jih bo vse, kar jim dajem, spremljalo vse življenje. Rada jih imam. To pa ne pomeni, da jim dovolim prestopiti vse meje, da jim izpolnim vse želje.