TRAJNOSTNA MOBILNOST

TRAJNOSTNA MOBILNOST V VRTCIH, koordinatorka Anja Vranc

S projektom želimo prispevati k spreminjanju potovalnih navad otrok v vrtcih in njihovih bližnjih ter posledično k zmanjševanju motornega prometa v okolici vrtca. Na ta način želimo prispevati k zmanjševanju okoljskih obremenitev, k spodbujanju gibanja otrok in s tem h krepitvi njihovega zdravja. Z igro Beli zajček želimo spodbuditi otroke, da bi prihajali v vrtec na čim bolj trajnosten način: peš, s kolesom, s skirojem, z rolerji, s poganjalčkom, z avtobusom.

Poleg igre Beli zajček, kjer bomo zajčku pomagali počistiti njegov umazan kožušček, bomo preverjali kakšna je naša pot v vrtec, kako bi naj izgledala otrokom prijazna ulica, igrali se bomo detektive in ugotavljali pravilno in napačno vedenje voznikov, poskusili bomo preživeti en teden brez avtomobila, pogledali bomo tudi, kako je kaj z onesnaženostjo v bližini našega vrtca…